نبات یک ماده غذایی کاربردی در سبد غذایی ایرانی‌ها بشمار می‌رود. به احتمال زیاد شما هم در خصوص خواص نبات به موضوعات متعددی برخورده‌اید یا حتی از فواید منحصر به فرد این ماده غذایی استفاده کرده‌اید. برای دانستن اینکه آیا خواص نبات و قند باه متفاوت است یا خیر این مقاله 118 برتر ایران را دنبال کنید.

نبات یک ماده غذایی کاربردی در سبد غذایی ایرانی‌ها بشمار می‌رود. به احتمال زیاد شما هم در خصوص خواص نبات به موضوعات متعددی برخورده‌اید یا حتی از فواید منحصر به فرد این ماده غذایی استفاده کرده‌اید. برای دانستن اینکه آیا خواص نبات و قند باه متفاوت است یا خیر این مقاله 118 برتر ایران را دنبال کنید. از نظر تجربی ثابت شده است که نبات می‌تواند بسیاری از مشکلات گوارشی را در بزرگسالان و نوزادان از بین ببرد. همین موضوع سبب گردیده است که امروزه نبات در جوامع مختلف به عنوان یک ماده غذایی درمانی شناخته شود. البته باید این مسئله را هم در نظر بگیریم که کیفیت نبات بر خواص آن تاثیرگذار است؛ از همین رو مجموعه سحرخیزهمواره در تلاش بوده است که بهترین نوع نبات را به شکل کاملا بهداشتی و صنعتی در اختیار عموم مردم قرار دهد تا تمام افراد بتوانند از فواید این ماده خوراکی شگف‌انگیز استفاده کنند. از نظر تجربی نبات با قند و شکر تفاوت‌های زیادی دارد که در ادامه این نوشته کوتاه به برخی از مهم‌ترین این تفاوت‌ها می‌پردازیم.

شکل فیزیکی نبات


شکل فیزیکی نبات، اولین تفاوت بین این ماده خوراکی با قند و شکر است. نبات از محلول اشباع قند ساکارز یا همان شکر در آب به وجود می آید که طی یک مکانیزم فیزیکی تابع زمان و دما، متبلور شده و به صورت کریستال های زیبا شکل می گیرد .فرآیند ساخت نبات محدوده زمانی نسبتا طولانی به خود اختصاص می‌دهد که این امر سبب می‌گردد بلورهای ساکارز در نبات درشت و شفاف باشند؛ امروزه نبات زعفرانی به عنوان یکی از محصولات غذایی مفید در بین افراد مختلف جامعه شهرت دارد. مجموعه سحرخیز توانسته است با تولید بهداشتی نبات زعفرانی، تحول جدیدی در صنعت تولید نبات ایجاد کند و استفاده از یک نبات زعفرانی مرغوب را برای تمام افراد جامعه امکان‌پذیر سازد.

طبیعت نبات


داده‌های بدست آمده از طب سنتی شرقی نشان می‌دهد که نبات طبع گرمی دارد که این موضوع سبب گردیده است که از این ماده غذایی در درمان دل درد و نفخ استفاده شود. اصولا خاصيت قند و شکر با خاصيت نبات متفاوت است و نبات طبيعت گرم‌تري نسبت به قند و شکر دارد. از اين رو نبات در مشکل‌هايي مانند دل‌درد، نفخ استفاده مي‌شود  لذا متخصصان طب سنتی این پیشنهاد را مطرح کنند که بجای استفاده از قند و شکر در هنگام نوشیدن چای و دیگر دمنوش‌ها از شیرینی نبات بهره ببریم تا هم نوشیدنی خوش طعمی داشته باشیم و هم از خواص منحصر به فرد نبات استفاده کنیم. همچنین متخصصان مجموعه سحیرخیز به شما پیشنهاد می‌کنند که از نبات‌های زعفرانی بهداشتی در زمان نوشیدن چای استفاده کنید تا فواید شگفت‌انگیز زعفران را در زندگی خود و عزیزانتان احساس کنید.

با اين وجود افراد نبايد بيش از مقدار معمول از نبات استفاده کنند چنانکه مصرف بيش از حد هر ماده‌اي براي بدن زيان‌آور است؛ پس مصرف قند و شکر و نبات هم به ميزان زياد مضر است و تفاوتي بين آنها به لحاظ میزان قند خصوصا در افرادی که مشکل افزايش قندخون دارند، وجود ندارد.